loading

Integracja sieciowa

Jesteśmy jednym z czołowych integratorów IT w Polsce. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie integracji IT, w tym budowy sieci firmowych i operatorskich, sieci Data Center, sieci kampusowych oraz sieci WAN. Od projektu, przez budowę i eksploatację sieci, po usługi ciągłego zarządzania siecią IT – dostarczamy klientom kompleksowe rozwiązania.

 loading

LAN

Jak zareagujemy na stale rosnącą ilość danych i coraz więcej zagrożeń w sieciach korporacyjnych? Budujemy nowoczesną sieć informatyczną dostosowaną do potrzeb współczesnych użytkowników w oparciu o rozwiązania, które mogą zapewnić kompleksową, bezpieczną i ustandaryzowaną komunikację pomiędzy użytkownikami a aplikacjami w sieciach przewodowych i bezprzewodowych. Koncentrujemy się na rozwiązaniach Cisco DNA, które są idealne dla przedsiębiorstw o różnej wielkości i każdej działalności. Zapewniają użytkownikom największy komfort swobodnej komunikacji.

 loading

WAN

Liczba aplikacji chmurowych wykorzystywanych w przedsiębiorstwach stale rośnie. W połączeniu z rosnącą popularnością dużej liczby urządzeń i treści wideo w sieci, tradycyjna sieć WAN oparta na MPLS jest nie tylko droga, ale, co gorsza, stała się nieefektywnym wąskim gardłem komunikacyjnym. Z drugiej strony, w porównaniu z siecią MPLS, poprawa niezawodności transmisji danych przez Internet (koszt jest znacznie niższy) daje nowe możliwości budowania rozwiązań WAN. Wdrażamy rozwiązania SD-WAN, które umożliwiają inteligentne wykorzystanie połączeń o różnej jakości, przy zachowaniu wymaganej wydajności i dostępności sieci oraz znacznym obniżeniu całkowitego kosztu posiadania sieci WAN.

 loading

WIFI

Sieć bezprzewodowa jest bardzo ważnym elementem komunikacji firmowej. Zaprojektowaliśmy sieci WLAN we wszystkich możliwych miejscach, takich jak hale targowe, miejsca imprezowe czy budynki biurowe.

Wdrażamy rozwiązania następujących dostawców

 • Cisco
 • Cisco Meraki
 • Ubiquiti
Planowanie radiowe

Planowanie łączności radiowej ma zasadnicze znaczenie dla dobrej przyszłej wydajności sieci bezprzewodowych. Jeśli punkt dostępowy nie jest odpowiednio skonfigurowany, nie można uzyskać wysokiej jakości transmisji nawet przy użyciu najlepszego sprzętu. Dzięki planowaniu radiowemu możesz oszacować ilość sprzętu potrzebnego do pokrycia całego obszaru. Symulacja zasięgu pokazuje przewidywany kierunek propagacji sygnału. Program symulacyjny pozwala na rozważenie różnych przeszkód, które mogą pojawić się na falach radiowych. W zależności od grubości ściany, ściana może wpływać na użyteczność sygnału na różne sposoby. W planach uwzględniamy również wysokość budynku i pomieszczeń, w których zostanie zainstalowany sprzęt.

Zakres planowania powinien obejmować

 • Dobór sprzętu i anten
 • Charakterystykę promieniowania anten
 • Informację o przestrzeni i przeszkodach w przestrzeni
 • Rozmieszczenie punktów dostępowych
 • Użycie dostępnej mocy do symulacji zasięgu sygnału przestrzennego
 • Przepustowość uzyskaną w wyniku symulacji
 • Bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci LAN
 • Lokalizacja WLAN
 • Bezpieczeństwo WLAN

Jeśli konfiguracja jest nieprawidłowa, sieć bezprzewodowa może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że sieć bezprzewodowa jest widoczna nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich w naszej okolicy. Dlatego tak ważne jest prawidłowe skonfigurowanie sieci Wi-Fi i korzystanie z najnowszego modelu zabezpieczeń. Pozwoli ci to zaoszczędzić kłopotów z ewentualnym włamaniem do sieci w przyszłości.

 

 loading

Sieci operatorskie

Od wielu lat współpracujemy z firmami telekomunikacyjnymi w zakresie rozbudowy infrastruktury. W tym okresie wraz z rozwojem rynku i zmianą nowych metod komunikacji zmiany w sieci operatora zmieniają się również wraz ze zmianami w produktach telekomunikacyjnych. Krótko mówiąc, poznaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania oparte na wielu technologiach, ale bez względu na to, jakiego narzędzia używamy, wszyscy wiemy, że sieci operatorskie muszą być niezawodne, skalowalne i bezpieczne. Nasz zespół inżynierów posiada szerokie możliwości i doświadczenie w projektowaniu takich rozwiązań. Uwzględniamy specyficzne potrzeby sektora telekomunikacyjnego, budując rozwiązania z zakresu zarządzania użytkownikami, monitorowania sieci i fakturowania usług. Przed nami nowe wyzwania i projekty, do których jesteśmy w pełni przygotowani. Wraz z nadejściem piątej generacji technologii mobilnej 5G czeka nas kolejna rewolucja. Zapraszamy do współpracy

 loading

Sieci Data Center

Coraz więcej danych, wszechobecna wirtualizacja zasobów obliczeniowych i rosnąca popularność rozwiązań kontenerowych oznaczają, że sieci centrów danych muszą się zmienić. Co więcej, nie wystarczy, aby były szybsze, ale muszą być sprytniejsze, w przeciwnym razie nie będą już łatwe w zarządzaniu i bezpieczeństwie. Rozwiązania SDN (sieci definiowane programowo) są odpowiedzią na te wyzwania. Jesteśmy pionierem we wdrażaniu sieci opartej na technologii Cisco ACI. Naszą mocną stroną jest nie tylko pełne zrozumienie centrum danych z perspektywy sieci, ale także zapewnienie zasobów obliczeniowych i dyskowych w oparciu o infrastrukturę konwergentną i hiperkonwergentną.